İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) ve İzmir İş Günleri

09 Ağustos 2019

88. İZMİR ENTERNASYONAL FUARI (İEF) (6-15 Eylül 2019)
VE
 İZMİR İŞ GÜNLERİ (5-6 Eylül 2019)
 

88. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) 6-15 Eylül 2019 tarihleri arasında ve Fuar kapsamında düzenlenecek olan “İzmir İş Günleri” 5-6 Eylül 2019 tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecektir. Söz konusu Fuara ve İzmir İş Günleri’ne iştirak edecek yabancı resmi heyetlere ilişkin koordinasyon Bakanlığımızca yürütülmektedir.
 
İzmir Enternasyonal Fuarı, son 88 yıldır küresel ve yerel ölçekteki firmalar için yeni yatırım ve iş fırsatları sunan bir “uluslararası ticaret platformu”dur. Fuar kapsamında geniş kapsamlı mal ve hizmetler sergilenecek, B2B görüşmeler gerçekleştirilecek ve çeşitli aktiviteler yoluyla bir kültürlerarası etkileşim ortamı oluşturulacaktır. Ayrıca, birçok ülkeden katılımcılar için, küresel ekonomideki gelişmeler ve ülkeleri arasındaki ikili ilişkiler hakkında görüş alışverişinde bulunmak için fırsat da sağlayacaktır.
 
Bu yıl Fuara, Çin Halk Cumhuriyeti Ortak Ülke olarak katılım sağlayacak ve iktisadi ve ticari olarak güçlü yönlerinin yanı sıra kültürel özelliklerini tanıtma fırsatını bulacaktır.